دانشگاه یدی تپه

- رتبه های جهانی دانشگاه یدیتپه
- معرفی دانشگاه یدیتپه
- دانشکده ها
- رشته های برتر
- حداقل و حداکثر هزینه تحصیل
- دانشگاه یدیتپه مورد تأیید علوم و بهداشت هست یا نه؟
- شرایط بورسیه دانشگاه یدیتپه
- ملیت دانشجویان بین المللی
- شرایط کار بعد از فارق التحصیلی در کشور ترکیه
- شرایط خوابگاه
- هزینه خوابگاه
- قیمت حدودی اجاره خانه در محدوده دانشگاه (در حد دانشجویی)
- مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه یدیتپه

می‌پردازیم به:

معرفی دانشگاه یدی تپه

از آنجایی که فرهنگ و آداب و رسوم کشور ترکیه به کشورمان ایران نزدیک است امروزه مقصد خیلی از دانجشویان برای تحصیل در دانشگاه های این کشور شده است. دانشگاه Yeditepe یک دانشگاه خصوصی می باشد که در سال 1996 در سمت آناتولی استانبول تأسیس گردید و رتبه 1501 QS(رتبه بندی بین المللی دانشگاه ها) را در سال 2024 به خود اختصاص داده است.  دانشگاه های ترکیه و مخصوصا دانشگاه یدیتپه از سیستم آموزشی مدرن و پیشرفته ای برخورداراست و این امر سبب می گردد که شما به عنوان دانشجو خارجی دوره تحصیلی با کیفتی داشته باشید.
دانشگاه یدیتپه یک دانشگاه خصوصی دارای 13 دانشکده، 2 دانشکده کاردانی و 1 دانشکده فنی و حرفی می باشد. این دانشگاه 69 برنامه تحصیلی در دوره کارشناسی و 4 برنامه تحصیلی کاردارنی برای دانشجویان بومی و بین المللی ارائه می دهد.
دانستن این مطلب نیز خالی از لطف نیست که دانشگاه یدیتپه در حوزه تبادل دانشجویان خارجی در Erasmus  و Exchange بین دانشگاه هایی که عضو اراسموس و اکسچنچ است فعالیت می کند. همچنین دانشگاه یدیتپه با دانشگاه های کشور های اروپایی همانند آمریکا، کانادا، روسیه، آمریکای جنوبی و خاور دور همکاری داشته و ارتباطات قوی را با این کشور ها دارد. این امر سبب می گردد که مدرک اعطایی از این دانشگاه از ارزش بیشتری برخوردار باشد و مورد قبول کشور های اروپایی و دانشگاه های مطرح جهانی باشد.​​​​​​​

1

2045

رتبه بندی Webometrik

۲

1501

رتبه بندی Times

۳

551-600

رتبه بندی QSاروپا

تاییدیه وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران

همان‌طور که می‌دانید برای رشته های حوزه سلامت تاییدیه از سوی وزارت بهداشت صادر می‌گردد و خوشبختانه دانشگاه یدی تپه توانسته است در ارزشیابی وزارت بهداشت ایران رتبه خوبی کسب کرده و وارد لیست تاییدات این وزارت شود. جهت مشاهده لیست کامل به این لینک مراجعه نمایید.

​هم‌چنین در خصوص رشته های دیگر تاییدیه از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شکل می‌گیرد که دانشگاه یدی تپه طی سال‌های اخیر از لیست دانشگاه های معتبر وزارت علوم ایران خارج شده است و مدارک آن برای این وزارت معتبر نخواهد بود. جهات مشاهده لیست دانشگاه های معتبر این وزارت خانه به لینک مقابل مراجعه نمایید.

سبد خرید